Studentům KAE

Informační blog Katedry aplikované ekonomie Univerzity Palackého v Olomouci

Vyhodnocení dotazníku o zahraničních záležitostech na KAE

Ráda bych poděkovala všem, kteří se zapojili do průzkumu KAE o zahraničních záležitostech. Informace získané z dotazníků si můžete přečíst zde: Dotazník_vysledky

Jedním ze zásadních zjištění pro mě bylo, že mezi studenty koluje celá řada omylů týkajících se zahraničních věcí a jejich organizace, dovolím si proto stručně napravit ty nejzásadnější:

1) Výjezd do zahraničí nelze zvládnout bez prodloužení studia: statistiky neexistují, ale podle sdělení SO to tak není. Vždy záleží na tom, jaký si vytvoříte studijní plán pro studium v zahraničí. Ideální stav je, že v zahraničí odchodíte stejné předměty (stejný počet kreditů), jako byste absolvovali ve stejné době doma. Pak nemůže žádný problém nastat.

2) Neuznávají se všechny dovezené kredity: naprostý omyl! Na KAE vždy studentům uznáváme všechny kredity do posledního, které si převeze a o jejichž uznání na KAE požádá.

3) Výjezd rovná se neodchození povinných předmětů, které pak musí student nahrazovat v dalším semestru/roce: to má jednoduché řešení – odchodíte v zahraničí předmět obdobného obsahu za stejný počet kreditů a ten vám po příjezdu české A nahradí. Stejně je to s B-předměty z modulů. Dělá se to běžně, není s tím žádný problém.

4) Při výjezdu do zahraničí musí mít student individuální studijní plán (ISP): nic takového! ISP slouží na řešení skutečně výjímečných situací (nemoc apod.), u „normálního“ výjezdu k němu není žádný důvod.

Detailně k administraci výjezdů na KAE na http://www.ff.upol.cz/menu/struktura-ff/katedry/katedra-aplikovane-ekonomie/zahranicni-spoluprace/studium-v-zahranici/

Moje doporučení: spíše než přebírat nejisté informace od okolí je lépe napsat mail nebo se v případě pochybností přijít zeptat osobně, vždy vám ráda vše vysvětlím.

Závěrem děkuji za inspirativní návrhy a budu ráda, pokud budete zahraničním věcem nadále věnovat svoji pozornost, zúčastníte se akcí, které i na základě vašich nápadů na KAE v budoucnu zrealizujeme, a hlavně sami do zahraničí vyjedete. Zkušenosti a zážitky, které tam získate, za to prostě stojí, bez ohledu na kredity 🙂

Pavla Slavíčková

 

Comments are closed.