Studentům KAE

Informační blog Katedry aplikované ekonomie Univerzity Palackého v Olomouci

Studentům absolventských ročníků – k přihlašování na SZZk

Děkuji všem studentům, kteří se k SZZk a obhajobě řádně přihlásili v řádném termínu.

Těm ostatním sděluji: ne všem jsem osobně odpověděla na mail, a to z kapacitních důvodů. Nyní vyčkejte, až na KAE zhodnotíme situaci a budeme vás informovat prostřednictvím totho blogu.

Oceňuji, že někteří dokázali do mailu aspoň napsat „zapomněl/a jsem, omlouvám se“. Ostatní odůvodnění jsou přehlídkou nejapných výmluv, které mohu nabídnout jako zdroj pro odbornou psychlogickou analýzu.

Z hlediska mého oboru jsem také nabyla cenných poznatků. Jestliže zaměstnavatelé poukazují na neschopnost komunikovat, mohu ji potvrdit. Jak může někoho do mailu, kde vysvětluje, proč způsobil na KAE velký organizační problém, na závěr připsat přání pěkného dne nebo dokonce krásných Velikonoc?!

Rovněž se ověřilo, jak je možné, že rostou míry nezaměstnanosti a zároveň zůstávají neobsazená pracovní místa – než přijmout člověka, který se nedokáže přihlásit na státnice, to raději opravdu nikoho.

Chtěla bych na tomto místě poděkovat panu ing. Puchingerovi, který má na KAE harmonogram státnic a obhajob na starost, který na něm tři dny pracoval, než se probudilo několik desítek studentů, kteří se nepřihlásili. Pokud rozhodneme, že se ke státnicím mohou přihlásti i studenti, kteří vyplnili až dodatečnou přihlášku, bude nutno udělat celou práci znova.

Jsem opravdu zděšena, že se na KAE tak nezodpovědní či neschopní studenti dostali až do absolventských ročníků a ujišťuji všechny, že  s diplomem na trh práce pustíme jen ty, za které se nebudeme muset stydět

Jaroslava Kubátová

 

 

Post Tagged with ,

Comments are closed.